maltepe sahil parkı

maltepe sahil parkı

maltepe sahil parkı

maltepe sahil parkı

maltepe sahil parkı
maltepe sahil parkı

maltepe sahilinde 400 metre derinlikte ve 3,5 kilometrelik bir bant olarak,1 milyon 200 bin metrekarelik alanda yapılan dolgunun ardından oluşturulan park. bir miting ve konser alanının bulunduğu projede futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu, türkiye’nin en büyük kaykay ve akrobatik bisiklet platformları, 7,5 kilometre uzunluğunda bir bisiklet parkuru, yürüyüş parkurları, yelken sporlarının yapılacağı bir merkez, çocuk oyun alanları, helikopter pistleri, uzaktan kumandalı araçların kullanılacağı pistler ve lokantalar bulunuyor. ispark tarafından işletilen 2 bin 865 araçlık bir otomobil otoparkı ile 255 bin metrekare yürüyüş alanı bulunuyor.
maltepe ve çevre ilçelerdeki çocuklu aileler için tamamen nimete dönüşen çocuk oyun alanları çocukların sokakta sosyal bireyler olarak büyümesine yardımcı oluyor.
özellikle trafik parkur alanının etrafı pazar günleri kamp şeklinde yerleşmiş aileler ile kaplanıyor.

çocuk dostu mekanlar kategorisinde baş sırada olan parklardandır.
onlarca park ve aktivite alanı mevcut.
termosunuzu, piknik örtünüzü alın ve gidin. güzel bir gün geçirmeniz kaçınılmaz.

şehrin içinde sessiz ve sakin bir yerdir. 2 sene öncesinde dikilen ağaçlar küçük ve cılızdı. şimdi ise gölgelerin oturan bir çok kişi aile görüyorum. kafa dağıtmak için ideal. yoldan karşıya geçtin mi dertler derya olmuş çalmaya başlar.

deneme