sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması

sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması

sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması

sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması

sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması
sevmek başlığının betim girmeye kapalı olması

sebebi anlaşılamayan kısıtlamadır.

buradan sormak istiyorum: "sevmek" hakkında niçin yazamıyoruz ey moderasyon?

yazı sahibinin avukatının talebi ve buna karşılık yönetimin tedbiridir.
yazı sahibine okunmadan anlaşılmadan yapılan iftiralardan ve diğer sözlüklerde yapılan saldırılardan dolayı bir çok konuda iş adli durumlara yol açabileceği için tedbir amaçlı kapatıldı.

yine de çok merak ediyorsanız ahmedhulusi.org web sitesinden gerekli bilgiyi alabilir veya ahmed hulusi başlığını da okuyabilirsiniz. kendisini kendi kelimeleriyle anlattığı şekliyle okuyabilirsiniz ve daha iyi bir şey yapıp bir bit yeniği veya öküz altında buzağı aramak yerine kendi araştırmanızı kendiniz yapabilirsiniz.

ayrıca herhangi bir yazı sahibinin isteği üzerine veya karşı tarafa cevap hakkı veren bu gibi başlıkların yoruma kapalı olması ve başka konulardaki başka başlıklar için de uzun zamandır uyguladığımız bir şey. şaşıracak bir durum yok yani.

yazarların çoğu bilmezler ama yasaklı kelimeler ve yasaklı davranış şekilleri de var sözlükte.

kanunen ve sözlüğün genel huzuru için alınan bir önlem diyebilirsiniz. bu kelimelerin yazıldığı veya geçtiği betimler olduğunda direkt silinir, banlanır ve yazarın yazarlığı durdurulur.

hani özgür bir sözlüktü diyeceksiniz elbet?

genel olarak sözlüklerin hakkında, her şeyin fütursuzca yazılabileceği , isteyenin istediğini, istediği şekilde söyleyip çıkıp gidebileceği, iftira at en kötü iz bırakır denilen , ben istediğimi yazarım kalanlar düşünsün şeklinde davranılabileceği şeklinde bir kanı var.

maalesef kadın sözlüğünün böyle bir anlayışı yok; aksine düzgün bilgilerin paylaşıldığı ve yazarların kendilerini rahat hissedebileceği bir yer olarak kalmayı hedefliyoruz. diğer sözlüklerden bizi ayıran belki de en önemli yer burası. temiz kalmamızın ana nedeni de bu. bunun tersini düşünüyorsanız üzülerek söyleyelim yalnış yerdesiniz.

temiz ve düzgün içeriklerin olduğu , kimsenin kimseye saldırmadığı , iftira etmediği, düzgünce fikirlerini tartışabileceği bir yer olarak kalmasını istiyoruz.

etrafta bu kadar saçma ve sanal kişilik, birbirine sadece istediğini alamadığı için, egosu tatmin olmadı diye bir sürü ala vere dala vere yapan, iftira eden kişi var ve sözlük olarak böyle kişileri aramızda barındırmak istemiyoruz. zaten kendileri geldikleri gibi gidiyorlar bir süre sonra.

bir daha hatırlatmakta yarar var.
kadın sözlüğü; türkiye cumhuriyeti devletinin bütünlüğüne, kanunlarına ters düşecek , suçu ve suçluyu övecek şekilde yazılan ve atatürk ilke ve inkılaplarına ters düşecek şekilde olan, bırakın küfrü karşısındaki kişiyi eleştirirken bile saygı gösterdiğini hissettirmeyen her türlü başlık ve betime kapalıdır.

tekrar tekrar söyledik ama bir daha söylemek gerekiyor sanırım. sözlük içerisindeki kurallar adminler de dahil olmak üzere herkes için geçerlidir. içerik paylaşımında herkes eşittir

son olarak sözlük bir yere gitmiyor. sözlük olduğu gibi yerinde ve sapasağlam duruyor. sözlükte herkes istediğini dört basit şeye dikkat ederek paylaşabilir, tartışabilir.
-yazdıklarım değer yaratıyor mu?
-yazdığım düşüncemi tam olarak yansıtıyor mu?
-yazdıklarım önce kendime sonra da karşımdakine saygı duyduğumu hissettiriyor mu?
-yazdıklarım kanunlara uygun mu?

(bkz:sözlük nereye gidiyor)
(bkz:bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
(bkz:ne çektin be sözlük)
(bkz:dün dünde kaldı cancağızım artık yeni şeyler söylemek lazım)

haklı bir eleştiri geldi ve hemen düzelttik ve sevmek başlığını ahmed hulusi sevmek olarak değiştirdik.

teşekkürler harbe giden sarı saçlı çocuk

deneme