su içsem yarıyor

su içsem yarıyor

su içsem yarıyor

su içsem yarıyor

su içsem yarıyor
su içsem yarıyor

şişmanlamakta olan kişinin umutsuz halini anlatan söz. sorun aslında metabolizmanın çalışma düzeninin yaşam hızına geç kalması durumudur. siz hızlı bir koşturmacada yediğiniz yemeği vücudunuz aynı hızda tüketemiyordur. ana prensip tükettiğin kadarını yemek veya içmektir.
siz hala kemiklerim iri benim diyorsanız o başka.

metabolizması yavaş olan kişilerin diğerlerinden daha az yemesine rağmen daha fazla kilo alması ya da verememesi sebebiyle yapılan mübalağa.

tıka basa yedikten sonra içmek zorunda kaldıkları suyun neden kilo aldırdığını sorgulayanlar için huni şart.

(bkz:nefes alsam yarıyor)

içilen su yenilen tatlı sonrası olunca yaşanan durum.

su böreği ,sufle ,sulu köfte ,supangle de bu sular arasında yer almaktadır. ????espri bir yana ,suyun yaraması söz konusu bile olamaz bu tür durumda endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümünden randevu alınmalıdır. su içsem yarıyor mübalağası her kilolu bireyin direkt olarak başvurduğu bir savunma silahıdır.

kilo ile başı belada olan insanların durumlarını anlatmaya çalıştığı betim. su için yeter ki yarasın. biz olayı yanlış anlamışız :)

"su içsem yarıyor" kelimesinin tercümesi:
dayanamıyorum ne yapayım yiyorum. onu da canım çekiyor bunu da. az da yemek istesem yiyorum. bunu da yiyeceğim onu da yiyeceğim. banane banane

günümüzde bilimsel gerçekliği olan yakarıştır.
bağırsakta sağlıksız su tüketimiyle oluşan bakterilerin kilo alımında etkili olduğu son zamanlarda ısrarla altı çizilen konulardan.
su kilo aldırır değil belki ama sağlıksız suyun etkilerinin kilo verememeye etkisi olduğu aşikar.

deneme