şule çet

şule çet

şule çet

şule çet

şule çet
şule çet

tecavüz edildikten sonra, camdan atılarak katledilen genç bir kadın.
davası devam ediyor. son derece fütursuz iki "maganda" yargılanıyor. o kadar paralarına ve birilerine (!) güveniyorlar ki acılı bir babaya "kızının o saatte orada ne işi vardı" diye sorabiliyorlar.
umarım bu kez adalet tecelli eder. kravat takıp, ellerini bağlayıp : "ama hakim bey mini etek giymişti" diyerek kurtulmazlar.

23 yaşındaki bu yavrunun duruşmasına sonunda, bilirkişi raporu geldi.
şule'nin kendini camdan attığı iddiası, yalanlanmış oldu. rapora göre, bir güçle itilerek atılmış camdan şulecik.
umarım o gece yanındaki iki haydut, cezaların en büyüğüne çarptırılır. diğer kadın davalarına emsal olur. umarım!

çağatay aksu ve berk akand adlı iki pislik eliyle hayatının en güzel zamanında yaşamı elinden alınmış genç kadın.

insanlar ve sivil toplum kadın örgütleri sosyal medyada olayın araştırılması için örgütlenip tepki vermemiş olsaydı çoktan kayıtlara intihar olarak geçilip örtbas edilecekti bu cinayet.

olayın intihar olmadığı bilirkişi raporuyla kantılanmıştır artık. buna rağmen hala bu canileri canla başla savunan avukatlar var, bu kişiler geceleri nasıl uyuyabiliyor insanın aklı almıyor ?

tecavüz, hürriyetten yoksun bırakma, cinayet, örtbas çabası için ayrı ayrı en yüksek sınırdan ceza verilmeli katillere. peki adalet arayışı sırasında her gün kahrolan, korku ve endişeyle günlerini geçiren, her mahkemede katillerle yüz yüze gelip acı çeken yakınlara yaşatılanlar için bir ceza yok mu?

bir kere fotoğrafına inceden baktıysanız ismini her duyduğunuzda gözlerini hatırlayacaksınız.

katillerin biri müebbet, biri 18 yıl ceza aldı güzel kız.
şimdi ruhun huzur bulsun.
kamuoyu bu davanın arkasında durdu, sonuç belli.

ankara 31. ağır ceza mahkemesi'nde görülen bugünkü karar duruşmasında sanık çağatay aksu'ya ''kasten öldürme'' suçundan müebbet hapis cezası, ''nitelikli cinsel saldırı'' suçundan 10 yıl hapis cezası, ''kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
mahkeme diğer sanık berk akand'a ''kasten öldürme suçuna yardım'' suçundan 12 yıl 6 ay, ''nitelikli cinsel suça yardım'' suçundan 5 yıl, ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna yardım'' suçundan 1 yıl 3 ay toplamda ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
tam 5 duruşmadır çıkmayan o gecikmiş karar bugün çıktı. rahat uyuyabilirsin artık kız kardeşim.

deneme