yardımcı kadın

yardımcı kadın

yardımcı kadın

yardımcı kadın

yardımcı kadın
yardımcı kadın

benim bir türlü anlaşamadığım çalışan grubu.
çok zor, çok emek isteyen, çok yorucu bir iş yapıyorlar. çok anlayışlı davranmaya çalışıyorum. o zaman da farklı bir yanları ortaya çıkıyor, çok güzel insan kullanıyorlar.
bir türlü kullanılmadan, suistimal edilmeden iş yaptırmayı beceremedim. sevgili ablalar, kardeşler ben de size verdiğim parayı emek vererek kazanıyorum biliyor musunuz? ben de yoruluyorum, ben de birilerinin işini yapıyorum, masa başında da olsa. sadece işlerimiz farklı.
yazarken farkettim de masum olan onlar sanırım ben beceriksizim.
al süpürgeyi, kovayı giriş işlere, olduğu kadar.

eve geldiğinde rollerin yeniden dağıtıldığı, yardımcı kadın oyuncu rolünden. esas kadın rölüne anında terfi eden kadındır. öyle bir rol kesek ki buyur al oskar senin olsun dersiniz.

iç ses: komodinin üstünde toz kaldı, aman onu da ben alırım.

temizliği bitirdikten sonra bir dahakine evi bu kadar pisletmeden çağırmam için beni azarla karışık tembihleyen üstüne de fazla para isteyen kadındır.
eve geldiği anda o bana değil de ben ona yardıma gelmişim gibi davranır ve iş bölümü yapar. birçok eksiği söylemeye çekindiğin için o gittikten sonra temizlik yapmaya devam edersin. halbuki kendin yapsan temizliği o kadar sıkıntı çekmeye de gerek kalmazdı.

onlar gelmeden evi temizlememden ötürü, çetrefilli ilişkimiz olan ev yardım insanı.

deneme