yayla balı

yayla balı

yayla balı

yayla balı

yayla balı
yayla balı

açık kehribar renkte hoş bir rahiya ve keskin tadı vardır.
doğu karadeniz ve doğu anadolu yaylalarında yetişen ağırlıkta aromatik bir bitki olarak çayı içilen adaçayından toplanmıştır. adaçayı bitkisinin tüm özelliklerine sahiptir. çok değerli ve besleyici bir bal çeşididir. vücudun direncini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
öksürüğü keser, iştah açar. yaraların iyileştirilmesine yardımcı olur. cinsel gücü arttırır. ve bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı olur.
yayla balı doğal koşullarda, kendine özgü aroması ile çok özgün bir baldır. bal çok uzun süreden beri tedavi edici ve tadlandırıcı olarak kullanılmaktadır.
besleyici ve kuvvet vericidir. mikropların üremesini önler. yara iyileştirici etkiler gösterir. çocuklarda sık görülen ağız iltihaplarına (aft, ağız yarası) karşı başarı ile kullanılır. bal, bileşiminde bulunan çeşitli vitamin, mineral, organik asit ve enzimler nedeniyle sindirimi kolay , besleyici ve birçok hastalığa karşı koruyucu ve tedavi edici özellikler gösterir. balın, bileşim maddelerince zengin oluşu nedeniyle özellikle sağlıklı yaşamda önde gelen gıda maddeleri arasında yer almaktadır. “balın, difteri, boğmaca, verem, ülser, bazı cilt ve sinir sistemi hastalıkları gibi 500’e yakın hastalığın tedavisinde olumlu etkileri saptanmıştır. balın bilinen bu özellikleri sağlamasında, antimikrobiyel,
antioksidan ve büyüme faktörü biyoaktivitesi gösteren bileşenler etkili olmaktadır” yararları nedeniyle balın her gün düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor.

artvin macahelden kilosu 160 tl'ye aldığımız lezzet patlaması. bu bölgenin balının özel olmasının iki nedeni var: 1.si doğal olarak izole olmuş bir bölge olması, 2.si ise saf kafkas arısının varlığı.

olsa da yesek. şifa şifa. her doğal ürün gibi gerçeğini bulmak emek ister. birazda ekonomik rahatlık.

deneme