3. havalimanı

3. havalimanı

3. havalimanı

3. havalimanı

3. havalimanı
3. havalimanı

dünyanın 2. büyük hava limanı. gel gör ki dünyanın öbür ucunda. gitmek için toplu taşıma olarak uçak kullansan yeridir.
büyük mü büyük? işe yarar mı yarar amam sanki bizi düşünerek değil de yabancı yolcu için yapılmış gibi duruyor.
neyse ne bir uçan taksi çevireyim şuradan yoksa geç kalacağız.

çatalca normal trafikte bile topkapıdan 70 dk kadar sürer, çatalca'dan ötede bir yer burası? avrupa yakasındakilerin bile koşarak sabiha gökçen havalimanına gideceği günler yakındır!

ipek yolu projesinin en önemli ayaklarından biri. türkiyeyi bir lojistik hub haline getirmek için planlanmış demir yolu, 3. köprü ile bağlanmış devasa proje.

türkiye'nin gururu. herşey düşünülmüş. ulaşım seçenekleri için linke bakabilirsiniz.
https://www.iett.istanbul/tr/main/pages/havalimanlarina-ulasim/76

rüzgâr tribünlerinin yer aldığı lodosun göbeği bir mevkide bataklik üzerine beton döküp havaalani yapmak.hem de bilmem kaç milyar euro harcanarak.thy çalışanı bir pilottan dinlediklerime göre atatürk havaalanında tek motor ile 10 dakikada gelinen pist başına eğimden dolayi çift motorla 30 dakikada gelinmekte imiş.tam bir mühendislik harikası.

eğer gittiğinizde aracınızı park ederken, uçtuğunuz hava yolu şirketinin kapısını tabelalardan okuyarak, ona göre bir park katına aracınızı bırakırsanız, bindiğiniz ilk asansör ile bilet kesim ve bavul teslim noktasına rahatlıkla ulaşabildiğiniz, abartıldığı kadar büyük olduğu için sorunların aslında yaşanmadığı, ancak tabii ki atatürk havalimanı'nı hala gözlerimin aradığı yeni havalimanı...

uzmanların uyarılarına rağmen, kuşların göç yoluna yapılmış havalimanıdır. umarım büyük bir felaket yaşanmaz. daha geçenlerde antalya uçağı kuş sürüsüne dalınca camı patlayarak geri dönüş yaptı.

deneme