çocuk gelin

çocuk gelin

çocuk gelin

çocuk gelin

çocuk gelin
çocuk gelin

ülkenin içten ve derinden kanayan yarası. ne çirkin bir ifade şekli çocuk gelin. çocuktan gelin olmaz, çocuk çocuktur. bu sapıklıktır, bu (bkz: pedofili)dir, bu tecavüzdür, bu ahlaksızlıktır. aileler, bu evliliğe rıza gösterenler, yardım edenler, onay verenler topunuz suçlusunuz. "6 yaşında çocukla evlenilebilir" fetvası verenler, bu fetvalara göz yumanlar, çocuklarını eşşek kadar adamların koynuna sırf başlık parası uğruna sokanlar, o çocukları travmadan travmaya sürükleyen zalimler umarım bunların cezasını bir gün mutlaka ödersiniz.
çok geç olmadan, çok daha fazla yavrucağın hayatı karartılmadan.

müslümanlığın güzide bir getirisi. peygameri çocuk yaşta kızlarla evlilik yapmış bir dinin mensuplarına " hayır o çocuk, ondan gelin olmaz, 18 yaş altı herkes çocuktur, yetişkin muamelesi göremez, evlenemez, çocuk yapamaz" diyemezsin. hadi dedin, adam seni mi dinler, devletin kanunu mu sayar ? onun danışacağı kendi kutsal kaynakları var.

az önce bir tv programında denk geldim, 14 yaşında bir kız çocuğu kendinden 11 yaş büyük birine kaçmış. baba kızını almaya gidiyor ve kızını kaçıran kişinin ailesi tarafından vurulup öldürülüyor. kızın 30 yaşında 3 çocuk sahibi bir de üstüne 3 aylık gebe olan annesi kızına sesleniyor " sen daha çocuksun geri dön " diye. arkada öldürülen babanın fotoğrafı, baba anneden en az 10 yaş büyük belli ki. kadın kızını kaçırana isyan edip kocasının ardından göz yaşı döküyor, iyi ama belli ki sen de kaçmışsın vakti zamanında, tıpkı kızının şartlarında. aynı yaşta bir adama, aynı yaşta iken.

katiller, azmettiriciler, kurbanlar, sapık olduğunun farkında bile olmayan sapıklar hepsi bir araya toplanmış dillerinden allah kitap nidalarını düşürmeden bir bokun içinde debelenip duruyorlar.

velhasıl kim ne derse desin islam temel alındıkça eylemlerde, kız çocukları istismar edilmeye devam edilecek.

dünyanın neredeyse her yerinde olan insanlık yoksunu uygulama. daha çocuk yaşta kızların evlendirilmesi.
bütün modern toplumlarda da var. şaşırmış gibi bakmayın. insan denen hayvanın dini, dili, ırkı yok.

deneme