cübbeli ahmet

cübbeli ahmet

cübbeli ahmet

cübbeli ahmet

cübbeli ahmet
cübbeli ahmet

kadınlara sık sık nefret kusan bir zat.
bu şahsa göre bizim neredeyse nefes almamız bile günah.
kolumuz, bacağımız, sesimiz, yürümemiz, topuklu ayakkabımız, giysilerimiz derken:
bugün ülke ekonomisine zararlı olduğumuzu beyan etti.
biz çalıştığımız için ekonomi kötü, erkek ücretleri düşük, ortalık darma duman.
çalışmak istiyorsak, kadın kadına çalışacağız ama aramıza erkek sinek bile almayacağız.
ancak o zaman ekonomi düzeliyor.
kızlar haberiniz ola! yapmayın, etmeyin! çalışmayın kızlar!
ekonomiyi mahvettiniz kızlar!

kim kimin idrarını içmiştir de ne sevaplara lütuflara nail olmuştur, kimin ayağının altını yalarsan nereden altından köşk ikramiyesi alırsın gibi tiyolar vermekle mükellef sözde hacı, hoca. din tüccarı şahıs yani.

bir zaman önce iktidar ile ters düşmüşlerdi diye hatırlıyorum, sonra ne oldu barıştılar mı ne, mütemadiyen övgüler oldu iktidarı. eee sana senin gibilere altın bir çağ açmışlar o kadarını akıl edeceksin tabi. bir de her boku bilir görünen, geçinen yeri gelince " halkın cehaleti " konulu 5 saatlik programlar yapan kimseler bu adamı mal bulmuş mağribi gibi ikna edebildiklerinde televizyonlara çıkartıp alttan alta onamıyorlar mı ! vay efendim ne kadar da espriliymiş, ne eğlenceli insanmış, maşallah kaç kitaplık hafızası varmış. 5 dakka önce barbi bebekten tahrik olunur mu diye sorduğunuz adam değil mi bu, 5 dakka önce büyük bir doğa felaketiyle ciğeri yanmış onca insana günah yuvalarının sakinleri dediği için köşeye sıkıştırmaya yemin ettiğiniz aynı kişi değil mi? resmen dolap beygiri yahu " dedim ama sor bi niye dedim " sormayın ya, sormayın lan, herkes biliyor neden dediğini, ne dediğini. ama yok, ben bunu dedim ama deyip araya 3 ayet 5 hadis fıkıh mıkıh şu alim bu ulema derken 12 den vuruyor herif.

ses tonuyla insanları dikte etmeyi başarabilen ve genelde defineci diliyle konuşan sözde dinci. (bkz:bunu böyle yaparsan bunu kazanırsın)

ahmet mahmut ünlü adı olup küçük yaşlarda cübbe ve sarık kullandığı için 'cübbeli ahmet' lakabını alan hoca. bir çok kitabı mevcuttur. nedense çok zeki olduğunu düşündüğüm ama hoşlanmadığım biridir.
sevenin fanaktikleştirdiği , sevmeyenin de nefret ettiği şahıs.

deneme