eyeliner

eyeliner

eyeliner

eyeliner

eyeliner
eyeliner

ilk kez üniversite de bir arkadaşımın anlatması ile tanıştığım makyaj malzemesi. kendisine bu ne diye sorduğumda "aylaynır bu" dedi. tabiki kafamda eyeliner olarak canlanamadı ilk etapta. anladığım karaıyla, kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan bir tür göz kalemidir. çeşitli yetkinliklerde uygulanma tarzına rastladım. kaşık, bant vs.

ucu kıl fırça olan gözkapakların diplerine ince sürülmesi makbul an kadınlar için önemli makyaj malzemesi. kullanması oldukca zordur bunun dipliner olanı var uç kısmı ispirto kalem gibidir onu kullanmak daha kolaydır ve tercihi daha fazladır.

göz makyajı için kullanılan kozmetik ürün.

yıllar önce bir kafede gelen müşterilere servis açıyorum, genç bir kadın masaya oturur oturmaz çantasından eyeliner çıkartıp iki gözünede bir kaç saniyede sürmeyi çekti, muntazam bir şekilde. aynaya falan bakmadı. dipliner olsa o kadar şaşırmazdım belki. şaşkınlıkla " nasıl yaptınız ya " diye sormuştum. o da " bilmem alışkanlık " demişti. bence baya yetenekti bu. çünkü eyeliner makyajın en zor kısmıdır. bir gözde bir milim kaydırsan iki farklı göz makyajı elde edilir.

bu arada eyeliner sürerken kaşık olayı gerçekten işe yarıyor.

en çok kullandığım makyaj malzemesi.
bir kez olsun tek seferde iki gözüme aynı görüntüyü veremesem de hiç yılmıyor, deniyorum. olacak gibi de görünmüyor ama olsun, seviyorum.
bu olayı gerçekten sanatçı ustalığı ile eda eden hemcinslerimin önünde saygı duruşundayım.
(bkz: yetenek sizsiniz)

tek seferde sürmeyi başaramadığım makyaj malzemesi.
videolar izledim ama yine de olmadı sürebilenlere saygım büyük.

tek seferde sürmek bir yetenek. ama yetenek yok ise denedim 35 yılda öğrenebiliyorsunuz, üzülmeyin!!!!

deneme