instagram

instagram

instagram

instagram

instagram
instagram

cep telefonlarında kullanılan, fotoğraf yükleme programı.
özellikle benim gibi, ailenizin bir kısmı uzaktaysa ve ailenin şirin minikleri en güzel büyüme zamanlarındaysa, kullanması çok keyifli bir program.
yalnız bazı dostların, araba ön panel görüntüsü videoları beni benden alıyor, kim icat ettiyse bu modayı, artık bitse, ne güzel olurdu.

insanların okumayı değil genelde seyretmeyi tercih ettiklerini anlayan yapay zekanın ortaya çıkardığı sosyal medya şeysi.
bundan önce de instagram'a benzeyen mecralar ortaya çıkmış ama bu kadar etkili olmamıştı. elbette facebook'un bunda payı var ama bu yatırımı yaptıran şey yani facebook'un sadece video ve resim paylaşacağınız bir sosyal medya işine girmeinin sebebi; facebook verileri.
facebook verileri belli yaş gruplarının okuyucu yani veri üzerine gönderilerden hoşlandığını belli grupların da video ve görsel paylaştıkları ve bu kullanıcı gruplarının 5-10-15 sene sonraki davranışlarının ne olabileceğini hesaplayarak instagram'a yatırım yaptı.
bu görselleri bir sure sonra kendi görselleriyle veya içerikleri ile değiştirip sanki genel içerikmiş gibi yutturup insanların algısıyla oynamaya başlarlarsa hiç şaşırmam . bugün 18 yaşında olan biri 10 sene sonra instagram nereye derse oraya oy kullanacak hale gelecek ve bunu özgürlük, daha iyi yaşam ve geleceği için yaptığını sanacak.

2010 tarihinde ios için ücretsiz bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması olarak kevin systrom ve mike krieger tarafından kurulan sosyal ağ.

bazı kullanıcılarının fotoğraf ile gerçek hayatta görünüşünün farklı olduğunu bize öğreten sosyal medya. hayatımıza ilginç videolar da katmıştır. influencer kavramının oluşmasında büyük katkısı vardır. her zamanki gibi değerini oluşturan insandır.

popüler fotoğraf ve video paylaşım programı.
öyle bir hal almıştır ki bazı firma ya da şahıslar para kazanır hale gelmiştir.
ınsanın çok olduğu yerde bozulmayan bir şey yoktur, instagramın suçu budur. kalabalığı topla, yön ver.

insanların göstermek istedikleri yüz ya da hayatlarını sergiledikleri bir sosyal ağ platformudur.

reklamların etkili olduğunu hissettiren fakat istatistiklerin zayıf olduğu mecra

deneme