istanbul'da park yeri

istanbul'da park yeri

istanbul'da park yeri

istanbul'da park yeri

istanbul'da park yeri
istanbul'da park yeri

bulunamadığı için insanların göç etme isteğini tetikleyen ve sayesinde tüm sürücülerin usta şoför unvanı alabileceği şeydir.

bulamadığım için evin bulunduğu ada’nın etrafında 8 tur atıp sonunda arabayı 3 sokak arkaya bırakmak zorunda kaldığım istanbul’da boşu ender bulunan alan.
maltepe sahil parkında 2.800 araçlık bir otopark var. bazı günler orda bile yer bulunamıyorsa istanbullular için ne kadar değerli olduğunu anlayabiliriz.(bkz:maltepe sahil parkı)

taşınmadan önce oturduğum semtte pazar kurulacağı günün öncesinde ki akşam evden çıkamazdık. eğer arabayla gidersek döndüğümüzde park yeri bulmamız imkansızdı çünkü.

site sakiniyim lakin bu site 16 apartman her apartmanda 40 daire ve her dairede en az 2 araba olunca otopark olayi köşe kapmacaya dönüyor. giren bir daha çıkmıyor. yer bulamama korkusu ile insanlar haftasonu bile toplu taşıma ile hareket ediyor.

istanbulun lanet sorunu. her yaşadığım da sahibinden.com’a girer başka şehirlerden ev bakarım bi alışkanlık haline dönüştü artık. ama inanıyorum bir gün istanbuldan sevdiklerimle beraber göç edeceğim.

deneme