jupiter

jupiter

jupiter

jupiter

jupiter
jupiter

astrolojide kadınlarda kocayı temsil eden gezegendir

(bkz:astrolog noyan)

national geographic'in evrenin ucuna yolculuk adlı belgeselinde şöyle tarif edilen gezegen.

" dünyadan en az 1000 kat daha büyük bir dev.öyle büyük ki içine tüm gezegenleri sığdırabilirsiniz. bu kadar büyük bir şeyin komşularına elbette önemli bir etkisi oluyor. çekim gücü astroidlerin birleşerek bir gezegen oluşturmasını engelliyor. şuna bakın, müthiş görünüyor ama belkide yakından bakıldığında herşey farklıdır. bu büyük gezegen neredeyse tamamen gazdan oluşuyor. buraya inmeye kalksak katmanları boyunca dibe batar ve belkide hiç yüzeye rastlamazdık. ve jupiterin bu güzel görüntüsü aşırı şidetin bir sonucu. büyük bir hızla dönüyor. ve saatte yüzlerce kilometre hızında rüzgarlar oluşturarak bulutları hortumlar ve anaforlar haline geliyor. ve jupiterin meşhur kırmızı lekesi, güneş sisteminin en büyük en şiddetli fırtınası. dünyanın en az üç katı büyüklüğünde ve 300 senedir devam ediyor. tüm o çalkalanan bulutlar o fırtınayı tetiklemiş. tek bir şimşek bile dünyadakinden 10.000 kat daha şiddetli. dolayısıyla jupiteri seyretmenin en iyi ve güvenli yolu uzaktan bakmak gibi duruyor. çok güzel dünyadaki aurora ışıkları (kutup ışıkları ya da kutup aurorası) gibi kutuplar etrafında dans ediyor ama geiger sayacı (iyonlaştırıcı radyasyonu ölçen bir çeşit parçacık dedektörüdür ) çılgına dönüyor, bunlar bile ölümcül. jupiterin kuvvetli manyetik alanıyla uzaydan çekilmiş ölümcül radyosyonla oluşmuşlar. "

ayrıca yay burcunun yönetici gezegenidir.

güneş sisteminin en büyük gezegeni.

üzerinde bulunan büyük kırmızı leke görebileceğimiz en büyük fırtına olarak adlandırılır. velev ki 400 yıla yakın bir zamandır devam ediyor.

faydalı planet olarak bilinir. kocayı, çocuğu, büyük kardeşi temsil eder. fakat aslında haritanızda hangi evde bulunuyor, hangi evlerin sahibi, ve hangi evlere aspect ediyor, bunlar incelenmeli. planet gücü olarak zayıf bir konumda olabilir. bunlar iyice incelenmeli. ve gerekiyorsa kıymetli taşı verilerek güçlendirilmeli.hatta vargalar denilen detay haritalarınızdada bakılmalı .genel etkileri ise genişlik bolluk verir, ruhsal gelişmeyi destekler, ekonomiyi destekler, sağlığı korumağa çalışır.

bir kız ismidir. yanlış duymadınız, sözlüğün ayarlarıyla oynamayın.

deneme