kalben

kalben

kalben

kalben

kalben
kalben

" kalben sağdıç, türk müzisyen, söz yazarı ve oyuncu."

ilk olarak kendi tarzında yorumladığı " haydi söyle " parçasıyla tanındı. geçtiğimiz günlerde " kadına silah sıkan birinin şarkısını artık söylemeyeceğim " diyerek şarkıyı repertuvarından çıkardığını belirtince tepki çekti.

kalben'in inanılmaz güzel seslendirdiği bu parçayı ben ilk dinlediğimde yeni bir şarkı gibi dinlemiştim. ama muhtemelen çoğu kimsenin aklına ibrahim tatlıses'i getiriyordu ilk olarak. bunu iyice fark ettiği için artık seslendirmek istemiyordur. yada bunun bir hata olduğunu idrak etmiştir nihayet, cesur bir şekilde yanlış yaptığını anladığı bir durumu düzeltiyordur. bunun nesi riyakarlık. sonuçta böyle güzel bir sese sahip, söylediği parçalara böyle ruh üfleyen bir müzisyen zaten tanınacak, bilinecekti. kalben tüm bu tepkileri yeni bir şarkıya evirip o şarkıyı da bağırıp çağıranların diline pelesenk etmezse çok şaşırırım doğrusu.

ibrahim tatlıses'in "haydi söyle" şarkısının cover'ı ile sesini duyuran, ancak geçtiğimiz günlerde “müsaade ederseniz kadını silahla vuran bir adamın şarkısını söylemek istemiyorum” diyerek tepki odağı olan şarkıcı.

müziğin evrensel olduğuna inanan ve sadece iyi müzik olduğu için dinleyen insanların zaten yanlış anlamadığı bir şey için böyle bir açıklama yapması talihsiz olmuş. umuyorum ki üzerine daha fazla gidilmez.

çünkü bizim iyi şarkılara, seslere ve coverlara çok ihtiyacımız var.

melankolik, derin hisli, o an içinden geçeni şarkılarında senden daha iyi ifade edebilen kişi. bıkmadan dinlediğim, her seferinde dinlemekten zevk aldığım sanatçı.

deneme