@segecesegece

Yazar

Durum: 64 - 15 - 0 - 0 - 24.09.2019 21:54

Puan: 205 -

4 ay önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 4

eylül

sarı, turuncu ve kahverenginin tonlarıyla beni mest eden ay. havanın serinlemesiyle yaz bitişi, lisedeyken okul bahçesinde o serinliği hissetmek, rengarenk kırtasiye alışverişiyle heyecanlanmak ve aöf harcını yatırma zamanını kafama vurmak demek.

youtuber

"merhaba arkadaşlar, kanalıma hoş geldiniz." kalıp cümlesini kullanmazsanız eremeyeceğiniz mertebe. bir de asla kullanmadıkları şeyleri tavsiye etmeme şartı vardır. yoksa bazılarının dertleri para olmasa pambık gibi insan olacaklar da...

başınız sağolsun

bir yakının vefat edince söylenir. başkaları bunu sadece söylemiş olmak için söylerler. ölen ölmüştür. geride birçok sevdiğini bırakmıştır. ölen belki iyi bir yerdedir. ama biri söyledi diye her şey normale dönmez ya da acı hafiflemez. acıyı anılar, birlikte geçirilebilmiş güzel günler hafifletir. söylenmesi faydasız sözlerden biridir.

sami

cihan ceylan'ın karikatür karakterlerinden biri. (düz adam sami) adam realistiktir. romantizim ve duygusallık konu dışıdır.

boş yapmak

nereden üretildiği belli olmayan anlamsız bir tümce. işten kaçmak, iş yapmamak anlamına gelir. işten kaçmak, iş yapmamak zaten başka şekillerle anlatılabiliyordu.

pazartesi sendromu

yıllarca nöbetli çalıştıktan sonra, 08-17 çalışmaya başladığımdan beri de henüz girmediğim sendromdur. pazartesi sadece tatilin sonu değil, kendin için de güzel başlangıçların, yeni fırsatların da başlangıcı. diyete vs. pazartesi başlanır, yeni kararlar pazartesi devreye sokulur. hayatla ilgili umudunun oldığunun göstergesidir bir yerde. pazartesinin sendromlu olup olmaması kişiye ve nasıl değerlendirildiğine bağlıdır.

ağda

erkeklerin de mutlaka deneyimlemesi gereken kadın aktivitesi. acı verir.
bu arada kıl pis değildir. hatta kıl olmalıdır. varsa bir sebebi vardır. nasıl bir algı yaratıldıysa kadın kılsız ve pürüzsüz bir cilde sahip olmalıdır. bu da doğamızdan uzaklaştırıldığımız konulardan biri.

bayram temizliği

"bayramdaaann bayramaa" temizliği de denebilir. cam, perde, dolap üstlerini temizlemek vazifeden sayılır.

yüksek sesle konuşan insan

duymada güçlük çekiyor olabilir. kendi duymuyor diye karşısındaki de duymuyor sanar.

sakalsız erkek

öpülmelik ve öptürmeliktir. sakal batmaz, pambık gibidir.

affetmek

konuyu kapatmaktır. öncelikle kendine yaptığın bir iyiliktir. sen gerçekten affedince kafandaki o sayfa kapanır. oradaki alanı kaplayanlar da daha güzel şeyler için tekrar yer açar. senin afdediyor olman karşındakinin haklı olduğunu göstermez. senin kendine değer verdiğini gösterir.

neslican tay

yakalandığı kansere rağmen yüzünü yaşama, umuda, mücadeleye dönen, genç yaşında hastalığı karşısında herbirimize örnek olmuş güzel kız.

kalben

melankolik, derin hisli, o an içinden geçeni şarkılarında senden daha iyi ifade edebilen kişi. bıkmadan dinlediğim, her seferinde dinlemekten zevk aldığım sanatçı.

evi terk etmek

"anamın/babamın evine gidiyom ben!" diye yola çıkmaktır. geride bıraktığın ailen sığınacağın limandır.

yedigöller

ilk çadır deneyimimi yaşadığım yer. yedinci gölü bulamadık(!) ama diğer göller, doğası, renklerin cümbüşüne dalıp gittim hep orada. yalnız dışarıdan çok ziyaretçi alıyor. bununla birlikte çöp yığınları ve tuvaletlerin pisliği can sıkıcı. mümkün olduğunca en az atık bırakarak, doğanın, renklerin, suyun iyileştirici gücünü hissedip zarar vermeden oradaki zamanınızı doldursak pek güzel olur.

dinazorus bülentus

her ne anlatıyorsa ağzının içine baktırıp dinlettiren kişidir. sohbetinden sıkılmazsınız.

pazar yeri

hala anne evinde yaşıyorken dağınık olması sebebiyle odama annem tarafından takılan isim. annem tatlı şekilde söyleme, uyarılar, ciddileşme ve sabrı sonunda oda hala düzelmeyince, kapıyı kapalı tutarak eve gelen insanların odayı görmesini engellemiştir.

evlilik hediyesi

hediye almak yerine para ya da altın olarak verilse daha çok dua getirisi olan durum. çünkü, senin zevkin benim evime uygun olmayabiliyor. çeyiz diye önceden alınan şeyler için bile evde kullanılacak yer bulunamazken çoğu zaman, başkasının getirdiği hediye ev kalabalığı olabiliyor.

lazlar

usta olduklarını iddia edenlerden uzaklaşılması gerekir. laz usta diye bir şey vardır, üzer. inşaat işleri özellikle onlara bırakılmamalıdır.

sivrisinek ısırığı

vücudumda sırayla konup uçtuğu yerleri takip edebildiğim ısırıklar dizisi. lavanta ya da fesleğen yağını suyla karıştırıp fıslatınca bir süre yaklaşmıyorlar.
  • /
  • 4

pambık gibi bulutlar

ceyhun zeynalov'un reggie parçası. hem güzeldir hem de komik.
dilinize pelesenk olur

Toplam betim sayısı: 64

sözlük yazarlarından hikayeler

bir gün bir terziyle yamağı varmış. terzi, yamağının artık her şeyi yapabildiğine emin olmak için bir öneride bulunmuş. aynı anda ikisi de bir elbise dikecekmiş. aynı anda başlamışlar. ikisi de harıl harıl çalışmışlar. terzi, yamaktan daha önce bitirmiş. yamak da bu işin sırrını sormuş ustasına. o da "ipini kısa tut." demiş. (gereksiz bilgi) okuduysanız teşekkürler.

kezban

orta okul ve lise hallerim. sonrasında üniversitede azalıp bitmiştir umarım.

çanta

her zaman taşımanın bana külfet olduğu bir aksesuar. bakkala gider gibi evden çıkıp elini kolunu sallaya sallaya dolaşmak çok güzel. deneyin.

müge anlı

şu ara yarışma programı sunmasına rağmen arada hala cinayet çözüyormuş gibi tavır takınan kişi. dudaklar çizgi olur, bakışlar dikleşir, gözlerin beyazı kaybolur.

kadınların sevmediği erkek davranışları

bir şeyleri kadının sürekli dürtmesiyle, hatırlatmasıyla, teşvik etmesiyle yapmamalı. zaten o da öyle yapacak olmalı. bu sebepten kadınlar bir de planlama, listeleme, düzenlemeyle uğraşıyor kendi işlerinden başka.

ağda

erkeklerin de mutlaka deneyimlemesi gereken kadın aktivitesi. acı verir.
bu arada kıl pis değildir. hatta kıl olmalıdır. varsa bir sebebi vardır. nasıl bir algı yaratıldıysa kadın kılsız ve pürüzsüz bir cilde sahip olmalıdır. bu da doğamızdan uzaklaştırıldığımız konulardan biri.

göt

ağzımı doldurarak söylediğimde karşımdaki kişiye en çok yakıştırdığım söz.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.