perde asmak

perde asmak

perde asmak

perde asmak

perde asmak
perde asmak

yıkanmış, temizlenmiş pırıl olmuş, mis kokmuş perdelerin yerlerine asılması işlemi.
toz, sigara, kalorifer kısa sürede perdeleri önce kirli beyaza, ardından hızla açık kahve rengine döndürüyor.
yıkama işlemini makine çok güzel hallediyor, asma zamanı gelince film başlıyor.
ben boydan fukara, kornej başımın üstünde, (başımın üstünde olan hiç bir işi sevmem) gel de, perde düğmelerini denk getir. çile sunshine çile. allahhhh! çileeeee!

evde erkeklere itelenecek bir iş kolu.

çıkartıp yıkamak kadar zevk vermeyen aktivite. boyun tutulması, baş dönmesi, ev işinden soğuma gibi yan etkileri vardır.

gıcık bi iş ya eziyetin bir değişik hali maalesef yapılması da gerek teknoloji yaygın bir çözüm bulmalı artık. kirlenmeyen perde, veya farklı birşey..

eğer evde bir merdiven var ise sorun olmayan hatta terapi veren ev işi kategorisidir.

aslında bu işin her zaman bana kalıyor olması ile sonuçlanan öğrenilmiş çaresizlik durumum sonucu bu iyimserliği gösteriyor da olabilirim. bilemiyorum.

(bkz:stockholm sendromu)

bir erkekle evlenme sebebi. bazen kendimi sadece bu işe yarıyormuş gibi hissediyorum. akşam yorgun argın seferden geliyorum bir de bakıyorum eşim beni güler yüzle karşılıyor. sanırsınız aile ve sosyal politikalar bakanlığı kamu spotu yayınlıyor. o derece her şey mükemmel.
hemen giriş bölümünü geçip gelişme bölümüne geçiyoruz. eşim hemen ne işler yaptığını anlatıyor ( içinde çamaşır ve perde mutlaka geçiyor) sonra sonuç: çok yoruldum sen de şu perdeleri asar mısın? gelen senaryo hep bu şekilde oluyor.

yahu insan biraz senaryoya heyecan katar ne bileyim heyecan verici bir kaç hikaye çalış, iki direksiyon salladım de uçtum, kaçtım de bir şey de.
soğuk bir ve acındıracak kadar mağdur olmuş bakışla yapma bunu leyla.

(bkz:temizlik robotu)
(bkz:perde asma robotu)

her kadının başına gelen ev işleri silsilesinden yalnızca bir tanesi. taktırmak için gönüllü olmasa malum er kişi bulunur. oflaya poflaya görev yerine getirtilir.

sırf o tatlı tatlı gelen deterjan kokusu için katlanılabilecek ev işi.

uzun boyluların kabusu olan kolu felç edebilen eylem.

asılıyken yıkanabilmesini sağlayan bir teknolojik aletin acilen geliştirilmesi gereken alan.

deneme