pazar yeri

pazar yeri

pazar yeri

pazar yeri

pazar yeri
pazar yeri

bir çok firmanın kendine ait sayfa ve yetkilerle satış yaptığı, kuralların , teslimatın ve diğer her türlü sorunda ana şirketin sorumlu olduğu , bu yüzden alttaki satış yapan firmaları sıkı denetimden geçirdikleri b2c web sitesidir.

n11, alibaba iyi örneklerindendir.

pazarın kurulduğu alandır. adı pazar olsa da haftanın her gününde kurulabilmektedir.

online pazar yerinden bahsediyorsak, "alıcılar ile satıcıların üçüncü bir taraf vasıtasıyla elektronik ortamda bir araya getirilmesi ve bu şekilde ürünlerin sergilenmesi ve satışının gerçekleşmesine olanak veren bir e-ticaret faaliyetidir" 3. tarafa örnek: alibaba, ebay, gittigidiyor, n11, hepsiburada ilk akla gelenlerdir.

satıcıdan tahsil ettikleri komisyon oranları, reklam ücretleri, mağaza ücretlerini son 1,5 yılda %100 arttırdıkları ve alıcıdan aynı anda tahsil edilen ücreti satıcıya 15 ila 30 iş günü sonra aktardıkları için satıcıları kendi maaşlı çalışanları haline getirdiler.

alıcı şayet pazar yerlerinde işini iyi yapan dürüst bir satıcıya denk gelmediyse bu 3 taraf çoğu zaman alıcının sorununu çözemiyor, yada bilinçli bir tüketiciye denk gelmediyse çözmekle uğraşmıyor diyelim. alıcı tarafından mağdur olan satıcının sorunlarına da bu şekilde yaklaşıyor.

mesela bu pazar yerlerinden biri aya koloni kurmak için çalışmalara başladı ama kendi pazar yerlerinde küçük bir sistem değişikliğini bir türlü yapamıyor kimi zaman.

büyüdükçe üretenlerin, çalışanların sırtından daha çok geçinen kan emiciler, özetle.

hala anne evinde yaşıyorken dağınık olması sebebiyle odama annem tarafından takılan isim. annem tatlı şekilde söyleme, uyarılar, ciddileşme ve sabrı sonunda oda hala düzelmeyince, kapıyı kapalı tutarak eve gelen insanların odayı görmesini engellemiştir.

taze meyve sebze almak için gidilen ama birden fazla çocukla asla gidilmemesi gereken, belli saatlerde mahşeri kalabalıkların olduğu alandır.
pazarın olmadığı günlerde bu alanlar otopark yada sürücü adayı çalışma alanı olarak kullanılır.

bilecik' in 10000 nüfuslu küçük bir ilçesi. sakin kendi halinde bir yer. hareketli geniş üniversite hayali olan öğrencilerin kazandıklarında hayal kırıklığına uğradıkları yer

deneme