konfor alanından çıkmak

konfor alanından çıkmak

konfor alanından çıkmak

konfor alanından çıkmak

konfor alanından çıkmak
konfor alanından çıkmak

asıl özgürlüğü hissetmenin başlangıcıdır. konfor alanımızı düşünceni olarak hayal edin.
ve bu düşüncenizin aslında en iyisi olduğunu sanıyorsunuz. büyük ihtimalle yanılıyorsunuz. iyinin ve kötünün sonu sınırı yok.

içinde bulunduğunuz hayattan, durumdan, şartlardan bıktıysanız yapmanız gereken ilk adımdır bu.

gerçekleşmesi zor olan eylemdir. ancak başarılabildiğinde insanı güzel şeyler bekler.

alışkanlıklardan, ezberlerden, öğrenilmiş hemen her şeyden uzaklaşmayı gerektiren eylem, belki de yıllarca uğraşıp kurduğunuz düzenden vazgeçmek. ikilemde kaldığınız her konuda yapmış olduğunuz seçimleri sorgulamayı beraberinde getirir.

zor yanları olmakla beraber insanın kendini gerçekleştirme yolunda atması gereken bir adımdır, tabii söz konusu böyle bir kaygısı olan bir insansa... değilse, çizdiği sınırlar içinde mutlu mesut yaşayıp giden milyonlarca insandan biri de olabilir ve bununla hiçbir sorunu olmayabilir.

kişinin biraz çabayla bile ortalama başarı yakaladığı ve bunun sonucunda da kendini en rahat hissettiği alanın dışına çıkmasıdır.

yıllardır aynı şirkette çalıştığınızı düşünün. rotasyon olmadan, hep aynı işi yaptığınızı...
bir yerden sonra artık yaptığınız iş size bir değer katmamaya, yeni alanlar keşfedip gelişememenize ve tekdüzeliğe neden olacaktır.
bununla birlikte duyduğunuz güven, ortama hakimlik ve alışkanlıklarınız konfor alanınızdır. ve dışına çıkmak risk almaktır.
seçim sizin.

(bkz: seçmek ya da seçmemek)

zordur konfor alanını terk etmek. fakat bir kere o alanı terk etme cesareti gösterdiğinizde neden daha önce yapmadığınızı düşünüp üzülmeniz muhtemeldir. o özgürlük hissinin eşi benzeri yoktur çünkü.

deneme