öğretmen

öğretmen

öğretmen

öğretmen

öğretmen
öğretmen

kendi çocuğunu evde bakıcıya bırakıp, okulda yüzlerce çocuğa ebeveynlik yapan insan.

her yıl şişirilmiş haliyle maaşı ana haber bültenlerine konu olduğu için maaşı; çocuklar okula gitmiyorken öğretmenlerde gitmiyor diye düşünüldüğü için tatili, sebebiyle sürekli beleşçi muamelesi gören meslek grubu.

büyüklerimizin kadına uygun gördüğü tek meslek.
anne-babasından sonra insanın hayatında iz bırakabilen, bir sözü yada bir bakışı yıllarca unutulmayan etkileyici kimlik.

bir çocuğun başına gelebilecek en iyi veya en kötü şeylerden biri olabilir. öğrencilik hayatımız boyunca onlarca öğretmenimiz olur ve kime sorsan en fazla bir yada iki tanesi hayatında olumlu izler bırakmıştır. mesleğini severek, layıkıyla yapanlar haber bültenlerinde kahraman ilan ediliyor, hesap edin ne kadar yeterliler.

sayılan tüm ulvi görevlerinin yanı sıra, hizmetiçi eğitimler için ailesi ile gitmiş olduğu şehirde gelecek dönem öğrencilerine daha kaliteli, daha taze bilgiler verebilmek için öğrenmek yerine, ne yazık ki! hoca ile müfredatını bozması için pazarlık edip, ısrar eden ve zora sokan kişilerin de bulunduğu meslek grubudur.

not: bu betim yıllardır içimde yara olan, dillendiremediğim bir iç döküştür.

erkek kardeşim için annemin arayıp da bulamadığı kız. ha bir de araba satış sitelerinde çok rastlanıyor bu kişilere.
öğretmenden sıfır öğrenci ilanı göremezsiniz ama genelde öğretmenlerin çoğu maalesef sıfır öğrenci yetiştiriyor. 1 bile değil. eğitim sistemi şundan bundan diyebilirsiniz ama öğretmenlerimizin çoğu okumuyor, kendini geliştirmiyor, kulaktan dolma, facebooktan görme bilgilerle geçiştirip duruyor kendini sonra da bu kişiden hem çocuktaki cevheri görmesini bekliyoruz

 spoiler!
çok bekleriz daha ancak selfy çektirmekten ve sıra sıra poz vermekten anlıyorlar

nereden bilsin çocuktan astronot mu olur, mühendis mi? daha yumurta kırmayı bilmiyor

deneme