öküz

öküz

öküz

öküz

öküz
öküz

kadının kendini anlamayan erkek için kullandığı epik benzetme.
benzetme ama neyi neden benzettiğini bilmediği benzetme.

herkesin " karma'dan, şundan elektrik aldım, bundan alamadım veya kelebek etkisi" gibi boş gözüken ama içleri dolu sözlerden işitmişliğiniz vardır.

evrensel sisteme göre, söylediğiniz güzel söz, yaptığınız bir davranış size geri döner.
işin bir diğer yanı da yaymış olduğunuz enerji beyniniz tarafından kendine uygun olan enerji veya frekansı çeker ve karşılaşırsınız.
yani işin özü; eğer karşınızda bir öküz olduğunu düşünüyorsanız
(üzülerek söylemem gerekir ki) muhtemelen bir dana'sınız. karşınızdaki öküz sizi değil danayı görüyordur.

 spoiler!
ne kadar acı bir durum. siz tam karşınızdakine öküz derken, dana durumuna düşmek ama gerçek bu dostum


bu tamamen nuh tufanından beri böyle. her cins kendi cinsiyle devam eder. her kuş kendi sürüsüyle uçar gibi bir sürü ata sözü sadece sosyal medyada paylaşılıp geçilecek şeyler değil elbet.

insan da karşısında sadece insan görür. gördüğü her şey o'na dairdir.

bu durumun değişmesi muhtemel elbet. madem karmayı ve kelebek etkisini biliyorsunuz; karşınızda diye gördüğünüzün aslında sizin bir yansımanız olduğunuz da biliyorsunuzdur.
 spoiler!
buradan sonra yola eşekle devam edeceğiz arkadaşlar . şu patikadan ilerleyin, istediğiniz yer karşınıza çıkacak. benden bu kadar

bundan sonra ne mi yapmak gerekiyor. hayatınızda neleri değiştirmek istiyorsanız ona göre yaşayın. inanın, samimiyetle çalınan kapının açılmadığını görmedim. açılmıyor sa daha samimi bir şekilde ve daha hızlı çalın. belki içinizdeki siz kapıyı duymuyordur.
 spoiler!
hadi bana eyvallah

ilgisiz, kadın ruhundan anlamayan, neüdüğü belli olmayan erkekler için genel sıfat.

öyle abartı da değil hani bildiğin öküz.

çiftlik hayvanlarının büyükbaşlarından inek hanımın sevgili eşidir efendim.
nedense insanlık aleminin duyarsız erkekleri ile bir tutulur. hiç inek hanımın fikri sorulmuş mudur? sanmıyorum. kadıncağız, belki eşinden memnun, neden kötü örneğin sıfatı olarak beyini kullanıyoruz. haberleri olsa üzülürlerdi.

eski usul tarımın temel taşlarından biri olan hayvan. tarla sürme, harmanda düvenle buğday ayırma ve kim bilir daha ne işlere koşulmuştur. öküzü boğadan ayıran iğdiş edilmiş olmasıdır. böylece zapt edilmesi kolay sakin ve itaatkar olur. yani güçlü, sakin, itaatkar, çalışkan bu canlıyı kaba saba, düşüncesiz ve bencil erkeklere örnek vermek bu haliyle mantıksız. zaten genel olarak bir insanı - sırtlan da dahil - aşağılamak için onu bir hayvana benzetmek bu iki canlı arasında hayvana hakaret olur diye düşünürüm hep.

doğduğu günden ölene kadar kendince yaşarken haksızlık yapılmış, acimazisca eleştirilmiş, horlanmış hayvan. neden kendine böyle bir benzetme yapıldığının farkında bile değildir.

tren ile bir hukuku olan çiftlik hayvani.

izmir alaçati'da gece klüplerinden öküz port alaçatı ile tren alaçatı portun karşılıklı olarak açılması bu hukuk üzerinedir.

(bkz:öküzün trene baktığı gibi bakmak)

deneme