öküz

kadının kendini anlamayan erkek için kullandığı epik benzetme.
benzetme ama neyi neden benzettiğini bilmediği benzetme.

herkesin " karma'dan, şundan elektrik aldım, bundan alamadım veya kelebek etkisi" gibi boş gözüken ama içleri dolu sözlerden işitmişliğiniz vardır.

evrensel sisteme göre, söylediğiniz güzel söz, yaptığınız bir davranış size geri döner.
işin bir diğer yanı da yaymış olduğunuz enerji beyniniz tarafından kendine uygun olan enerji veya frekansı çeker ve karşılaşırsınız.
yani işin özü; eğer karşınızda bir öküz olduğunu düşünüyorsanız
(üzülerek söylemem gerekir ki) muhtemelen bir dana'sınız. karşınızdaki öküz sizi değil danayı görüyordur.
 spoiler!
ne kadar acı bir durum. siz tam karşınızdakine öküz derken, dana durumuna düşmek ama gerçek bu dostum


bu tamamen nuh tufanından beri böyle. her cins kendi cinsiyle devam eder. her kuş kendi sürüsüyle uçar gibi bir sürü ata sözü sadece sosyal medyada paylaşılıp geçilecek şeyler değil elbet.

insan da karşısında sadece insan görür. gördüğü her şey o'na dairdir.

bu durumun değişmesi muhtemel elbet. madem karmayı ve kelebek etkisini biliyorsunuz; karşınızda diye gördüğünüzün aslında sizin bir yansımanız olduğunuz da biliyorsunuzdur.
 spoiler!
buradan sonra yola eşekle devam edeceğiz arkadaşlar . şu patikadan ilerleyin, istediğiniz yer karşınıza çıkacak. benden bu kadar

bundan sonra ne mi yapmak gerekiyor. hayatınızda neleri değiştirmek istiyorsanız ona göre yaşayın. inanın, samimiyetle çalınan kapının açılmadığını görmedim. açılmıyor sa daha samimi bir şekilde ve daha hızlı çalın. belki içinizdeki siz kapıyı duymuyordur.
 spoiler!
hadi bana eyvallah
ilgisiz, kadın ruhundan anlamayan, neüdüğü belli olmayan erkekler için genel sıfat.

öyle abartı da değil hani bildiğin öküz.
çiftlik hayvanlarının büyükbaşlarından inek hanımın sevgili eşidir efendim.
nedense insanlık aleminin duyarsız erkekleri ile bir tutulur. hiç inek hanımın fikri sorulmuş mudur? sanmıyorum. kadıncağız, belki eşinden memnun, neden kötü örneğin sıfatı olarak beyini kullanıyoruz. haberleri olsa üzülürlerdi.