black friday

geçen yıl pek islami (!) kesim tarafından protesto edilince, bu yıl, şahane cuma, efsane cuma, ne olursa olsun gel al cumasına dönüşmüş alışveriş çılgınlığıdır. izlenimlerime göre, fiyatlar önce bindirilip, sonra indirilir. cüzdanı uygun olanlara rasgele.
robinson'un cuma ile karşılaştığı gün olur kendileri.
araştırmadım ama, en güzel tebrik mesajları için bir web sitesi açılmıştır diye düşlündüğüm etkinlik/aldatmaca.

hayırlı kara cumalar.
indirim kampanyalarının türkiye’de beklenen performansı yakalayamadığı ulu amerikan kökenli inidirim kampanyası
kapitalizmin son oyunu. genelde şimdiye kadar insanları alışverişe sevk etmek için son derece yaratıcı (!) günler uydururlarken (bkz:sevgililer günü)(bkz:anneler günü) falanca günü filanca günü şeklinde, bu sefer böyle bir kasmaya hiç ihtiyaç duyulmamış, "alışveriş yapın diye fiyatları köküne kadar indirdik, gelin, alın!" şeklinde bir fikirle ortaya çıkmış amariga'nın oyunu. bu sene 3.senesi ve şimdiden tüm dünya bu furyanın etkisi altına girmiş durumda. mağaza önünde kuyruklarda, giriş izdihamlarında ezilmeyin, akıllı olun, işi bilin, işe gitmeyin, internetten alın, keyfinize bakın :d
az kaldı şurda 2 gün sonra herşey biticek :) geçen sene güzel indirimler yakalamıştım bakalım bu sene. ? :) hayırlı cumalar.
her sene tüm e-ticaret sitelerinde yaşanan, iyi araştırma yapanların güzel indirimler yakaladığı kampanyalı günlerdir. neden black olduğu hakkında fikrim yok.