evde kalmak

gurka kaçmak, tohuma kaçmak ve evde kalmak. bu üçü mahşerin üç atlısıdır. tüm genç kızların belalısı orta yaşlı kadının yol arkadaşı , yaşı geçkin kadının kaderidir.

bildiğin koca bulamama durumu.
vardı da biz mi istemedik?
 spoiler!
evet ya biz istemedik
eğer kafanız biraz olsun çalışıyorsa vallahi de billahi de evde kalmayıp evli olmanın matah bir tarafı yoktur. çok matah bir evlilik örneğine şahitseniz bilin ki ya karşınızda iki harika oyuncu vardır ya da bir ihtimal birey olmayı başarabilmiş iki tane karakterli insan duruyordur.

velhasıl, söz, nişan, kına merasimleri, bir de o giyilince prenses olunan beyaz gelinlikler ve tabi toplum baskısı da olmasa kim ve ne bir kadını bekar kalmaktan kolay kolay vazgeçirebilir. erkekler için de buna benzer itici güçler olmasa onlar da seve seve evde kalırlardı.
bazen kişisel bir tercihin sonucunun savunulmak zorunda kalındığı durumdur. kişisel bir tercih neden savunulmak zorunda olunur ki? genel düşünce ile karşı kalmadığınız sürece böyle bir durumda olmaz.

(bkz:hay bin kunduz)
evde kalmak bir durum değildir. bir seçimdir. yoksa illa evlenecek olunsa mutlaka biri bulunur. önemli olan evlendiğin için pişman olmayacağın birinin hayatında olmasıdır.
okumamış ve çalışmayan kızlar için 23 ten sonra, okuyan ve çalışan kızlar için ise 27 den sonra akraba çevreleri tarafından sıkça dile getirilen tehdit unsurudur.