kravat

kravat

kravat

kravat

kravat
kravat

şık bir erkek aksesuarı olmakla birlikte türk adalet sisteminde tacizci, tecavüzcü, kadın katillerinin ceza indirimi için önemli araçtır.

ülkemizde siyah rengini beyaz gömlek ile kombinleyince bütün suçlardan pişman olma ve suçu hafifletme özelliğine sahip aksesuar.

kelime anlamıyla hırvat'tır. croat gibi.

30 yıl savaşları sürerken 1635'te fransız kralı xııı. louis için savaşan yaklaşık 160 bin lejyoner ve şövalye arasında hırvat askerleri de vardır ve boyunlarına bağladıkları bağ ile diğer askerlerden çok kolay farkedilir olurlar. ordu içerisinde croat olarak adlanddırılırlar ve boyun bağları da aynı adla anılır olur.
savaşa giden hırvat askerlerini uğurlayan eşleri, sevgilileri, anneleri başlarından çıkarttıkları atkıları, sevdikleri adamların boyunlarına bağlamış ve birer düğüm atmışlar ve evlerinden uzakta oldukları sürece bu atkıları her gördüklerinde kendilerini ve evlerini anımsamalarını istiyor bir yandan da attıkları özel düğümlerin erkeklerini kötülüklerden koruyacağına inanıyorlarmış.

sonra yıllar geçer ve fransız modacıların elinde önemli bir aksesuara dönüşür.
tabii ki süreç içinde büyük değişikliklere uğradı.
savaşa giden hırvat erkeğinin boynuna eşarpını bağlayan hırvat kadın ile sabah evden çıkarken eşinizin kravatınıza son bir biçim vermesi aslında ne kadar da birbirine yakın iki davranış değil mi?

genel de erkeklerin kullandığı bir aksesuardır. ağır bir duruşu olsa da her erkeği adam etmeye yetmez.

deneme