kuran kursunda tecavüz

kuran kursunda tecavüz

kuran kursunda tecavüz

kuran kursunda tecavüz

kuran kursunda tecavüz
kuran kursunda tecavüz

ümraniye 'de yatılı kuran kursunda gerçekleşen çirkin olaydır.
yirmi çocuktan söz ediliyor, altısı şikayetçi olmuş.
çocuklardan biri ifadesinde "başta isteklerine karşı geldim. aç bıraktılar. fazla dayanamadım. razı oldum" demiş!
nasıl yaratıklarsınız, pis emellerinizi gerçekleştirmek için çocukları aç bırakacak kadar gözlerinizi iğrençlik bürüyor?
dini alet ederek yaptığınız pislikler yetmedi mi? nefret ettirdiniz insanları!
kafa kesen, insan yakan, tecavüz edenler hep mi bu dini kullanacaklar?

simitçi bir sokak köşesinde tablasını açsa zabıta tepesine dikilir, gel gör ki yıllardır ruhsatsız işletilen sözde yatılı kuran kursuna hiç bir yetkili uğramamış, eh nede olsa dindar nesil yetişmesine katkı sunacak hayırlı bir işletme. adı yeter " kuran kursu " sorgulanacak değil ya.

tanım: islami kanunların teorik ve pratik uygulama çalışmalarının öğretilmesi amacıyla kurulmuş bir derneğin yatılı kursuna katılan öğrenci çocukların derneğin hocaları tarafından sapkınlıklarına kurban edilmesi.

neresinden bakarsanız bakın; tutarsızlık, ahlaksızlık, ve din sömürüsü içerendir.

tecavüz tecavüzdür ve cezasız kalmamalıdır. yapılan fiili ve faili bırakıp dini kötülemek bir moda akımı gibi herkesi etkiliyor ve sanki o dine veya o düşünceye sahip herkesi tecavüzcü, her küçüğe sulanan, her türlü marjinalliğin veyahut anormal davranışın çıkış yeri olarak göstermeyi de doğru bulmuyorum.

bu şekilde haberlerde dikkat ederseniz yapan kişi değil din veya bağlı hissettiği kurum aşağılanıyor ve olay sadece kurum üzerinden algılanıyor.

aynı şey yıllardır cehape zihniyeti için de geçerli. o kadar yapılan güzel şeyin yanında yapılan kötü şeyleri sadece atatürk ve chp üzerinden lanse etmek dahi bir o kadar saçma. tam bir hedef saptırmadır.

bizim asıl sorunumuz veya tartıştığımız konu tamamen yaşı küçük olan çocuğa olan istismar olmalı. toplumsal yarayı nasıl bertaraf ederiz onu düşünmemiz gerek.

cahil veya bilinçlenmemiş kişinin dini, dili, ırkı, meşrebi olmaz. toplumun her kesiminden çıkar bu bıdılar.

(bkz:atatürk ile kandırmak)

deneme