9 ekim 2019 barış pınarı harekatı

9 ekim 2019 barış pınarı harekatı

9 ekim 2019 barış pınarı harekatı

9 ekim 2019 barış pınarı harekatı

9 ekim 2019 barış pınarı harekatı
9 ekim 2019 barış pınarı harekatı

alınan bilgiye göre, türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış-huzurun getirilmesi için, suriye'nin kuzeyindeki resulayn ve tel abyadda tsk'nın, pkk/ypg ve daeş terör örgütlerine karşı saat 16:00 itibariyle başlatmış olduğu harekattır.

türk silahlı kuvvetlerinin bölgeye huzur ve barışı getirmesini sağlayacak olan operasyondur.

kıbrıs barış harekatından sonra türkiye'nin yaptığı en kapsamlı ve en detaylı savunma ve çevirme harekatıdır.

bugün itibariyle saat 4 sularında başlamış ve ilk olarak kesme harekatı sonra ise çevirme harekatı olacağını düşünüyorum. bir güvenlik koridoru ile ülkemize gelen, elini kolunu sallayarak giren tüm teröristlerin pardon! turisltlerin yolu kesilecek ve işin güzel tarafı ise ülkemizdeki suriyelilerin güvenle kalabileceği bir alan yaratmış olacağız.

ülke politikası olarak suriyelilere tük kimliği verilmesi bu harekatın sonucu içindi. demografik yapısı türkmenler ve araplar aleyhine bilerek bozulan alanlarda türk pasaportlu suriyelileri yerleştirip gerekli çoğunluğu sağlamaktı amaç .
plebisit yoluyla sonrasında alınan yerler türkiye sıırlarına dahil olabileceği gibi misak-ı milli sınırlarına da bir adım daha yaklaşılmış oluyor.
diğer hedefi ise m4 kara yolunun ele geçirilmesi veya kısıtlanması . m4 karayolu hep haberlerde duyduğumuz ypg ye giden binlerce tır mühimmatın gönderildiği karayolu. hani sadece bir rahatlatma operasyonu değil şah damarı kesme operasyonu.

allah askerimize güç kuvvet versin. muzaffer eylesin.

ülkemizin sınırlarını korumak, huzuru sağlamak amacıyla başlattığı harekattır.
allah askerimizi korusun, gittikleri gibi sağ salim dönsünler vatanlarına..
dualarımız sizinle allah yardımcınız olsun

mehmetçik için en iyisini umarak, sonucunu bekleyeceğimiz harekat.
sosyal medya esiyor, yağıyor gürlüyor maşallah! bir ara dantelli perdelere, masa örtülerine sarılıp, "kefenimizi giydik, afrine gidelim" diyen kahramanlar vardı. bedelli çıkınca önden koşmuşlardı bankalara.
şimdi klavye kahramanları da, çay sigara muhabbet eşliğinde savaş çığırtkanlığıyla sarhoşlar. kahramanlık destanlarından alıntılar yapıyorlar.
cephedeki her bir evladımız için ayrı ayrı dua edeceğim. sevdiklerinize en kısa zamanda kavuşmanız dileklerimizle.

türk silahlı kuvvetleri ile suriye milli ordusu bu eylem doğrultusunda fırat'ın doğusuna başlatmış olduğu kara harekatıdır. allah askerlerimizi korusun.

amerika, ingiltere, almanya, hollanda, mısır, filistin, suudi arabistan gibi birbirinden alakasız bir çok ülkenin desteklemediğini açıkladığı türk silahlı kuvvetlerinin güvenli bölge oluşturmak sebebiyle kalkıştığı harekat.

türkiye'nin eski tabirle 7 düvele karşı yaptığı operasyon. artık kimin tavuğuna kışt dediysek hepsi tek ağızdan koro gibi başladı.

deneme