atiye dizisi

atiye dizisi

atiye dizisi

atiye dizisi

atiye dizisi
atiye dizisi

atiye. istanbul'da bir ressam, çıktığı kişisel yolculukta anadolu'daki arkeolojik bir alana dair evrensel sırları ve bu alanın kendi geçmişiyle ilişkisini ortaya çıkarır.

netflixin türk kullanıcıyı tavlamak için yaptırdığı dizidir.

sezonu bitirip geldiğim türk yapımı netflix dizisidir.
beren saat 'in beden diline karşı bir antipatim olsa da göbeklitepe ve "bakalım ne yapmışız" merakım ile tamamladım.
oyunculuklardaki vasatlık ve senaryodaki bazı kopuklukları saymazsak iyi bir akıcılığı vardı. tipik türk korku filmlerindeki cindi, büyüydü olaylarından değil de şamanizm üzerinden gitmiş olmaları hoşuma gitti. ayrıca anadolu'yu istanbul ile modernize etmeleri ülkemizin iyi tanıtımı açısından güzel olmuş.
umarım diğer sezonlarda karakterlerin altını daha doldurabilirler.

gayet başarılı buldum. bölüm süresi makul.

oyunculuklar konusunda yorumum yok. bana kameranın varlığını unutturan bir yapım izlemeyeli çok oldu. (bkz: yüzüklerin efendisi)

sürükleyiciliği ve merakı canlı tutma kabiliyeti oldukça iyi. yine de fazla öngörülebilir. kurgunun bu kadar öngörülebilir olması ilk başta biraz üzdü ama böyle eserlerin genelde insanı şaşırtma ihtimali yüksek oluyor. devamını merakla bekliyorum.

bir bakayım nasılmış derken sezon finalinde buldum kendimi. açılan kapılarla stranger things i, konu itibariyle de dark ı anımsatsa da konu gayet iyi işlenmiş diye düşünüyorum. açıkçası muhafız gibi bir şey çıkmasından korkuyordum ama beni yanılttı. son sahne sonrasında gelecek sezonlardan beklentim arttı diyebilirim. bekleyelim bakalım...

heralde daha izleme fırsatı bulmadan hakkında en fazla spoi duyduğum netflix dizisi. adından güzel söz ettirdi fırsat bulabilirsem neden olmasın.

çok tat vermeyen ama reklamı iyi yapılmış dizi.

deneme