ceren özdemir

ceren özdemir

ceren özdemir

ceren özdemir

ceren özdemir
ceren özdemir

müzik ve sahne sanatlerı, bale bölümü 3. sınıf öğrencisiydi. dün akşam ordu'da evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü. yirmi yaşındaydı.

bir kadın daha koptu hayattan.
hayatının baharı bile değildi. daha yeni başlıyordu hayat yolculuğu. katledildi. evinin kapısının önünde. yüreğim acıyor sözlük acıyor.

ordu’da evinin önünde bıçakla öldürülen genç kızımız.
artık yeter demekten yorulduk! kasım ayında 39 kadına kıydınız!

hem kadın değerli olduğu için, hem insanlık namına bu işe el atılmalı ciddi ciddi. yazık.

kısacık hayatında daha önce yüzünü bile görmediği, tanımadığı, hiç bir husumetinin de olmadığı bir cani tarafından bıçaklanarak öldürülen gencecik bir kadın daha.

katili 12 ayrı suçtan sabıkalı, 14 yıl önce yine ordu'da bir çocuğun katili ve 13 yıl firari yaşadıktan sonra basit hırsızlık suçundan yakalanıp ceza evine konuyor. ceza evinden firar ediyor ve ceren'in canına kıyıyor.

suçu sabit olmayan onca insan yıllarca ve yıllarca tutuklu kalırken, suçlular ya serbest ya firari ya göz açıp kapayıncaya kadar dışarıda.

bir çiçeğin daha yaşama hakkı elinden alındı hiç uğruna. katilin suç geçmişine bakarsak adalet sistemimize şükranlarımızı sunmalıyız(!).

sosyal medyaya yansıyan en son acımız. daha bilemediğimiz duyamadığımız niceler var. tek ama tek dileğimiz bunu yapanların acılar içinde kıvranarak ölmesi. adalet olmayan bir ülke de ancak ilahi adaletin tecelli etmesi beklenebilir.

kadınlar olarak isimlerimiz değişsede uğradığımız katliam aynı.

deneme