limon

limon

limon

limon

limon
limon

limonata, salata ve mercimek çorbası yanında nefis lezzet veren, kışın vazgeçilmezi. grip olan, olmak istemeyen herkes "limon nerede?" diye dolaşıyor. ne kadar güzel bir sarışınsın sen.

ataşehir nazım hikmet parkı içerisinde bir kafe. çocukların rahatça oynayabildiği, çevrede oturanların ve çocuklarının sosyalleştiği bir yerdir.
genel olarak çay bahçesi görünümüde ama rahattır. kimse kimseye karışmaz etmez.

marul, kıvırcık ve çoban salatalarının olmazsa olmaz sosu. sirke demeyin, kalbinizi kırarım.

mis kokulu, yıl boyunca büyümeyi sürdüren meyve.

zeytin ile birlikte eğlenceli diyaloglara imza atan, türk animasyon çizgi dizisinin ana karakterlerinden biri.

çizgi dizi şimdilerde çatlak yumurtalar ismi ile trt çocuk'da yayınlanıyor.

(bkz:limon ile zeytin)

rengiyle, kokusuyla, sağlığa faydasıyla, salata ve zeytinyağlılara verdiği lezzetle sofraların vazgeçilmezi.
sadece ismini duyduğumuzda bile ağzımızı sulandıran, yüzümüzü buruşturan sihirli meyve.

c vitamini kaynağı narenciye soyundan güzide meyve. bazı ülkelerde yok denecek kadar az olduğu için pahalı ve değerlidir. reçeli olduğu iddialarını da duyduğum lakin tatma ya da görme şansını bulamadım. birçok şeye sıkılmak suretiyle kullanılabilir. çay, balık, asit ihtiyacı duylan yüzey gibi. bir kaç damlası ter kokusu önleyicisi olarak kullanılabilir fakat kaşıntı ya da pişik yapabiliyor. deneyen biri olarak uyarmış olayım.

yaladığında yüzünde istemsiz kasılmalara sebep olan, ekşigillerden bir meyve.
bizim evin olmazsa olmazı. son 3 tane kalınca evde kırmızı bültene sebep olur. hastalık konusunda evhamlı bir kocanız varsa her gün bir limon sıkılarak yenir.

dünyanın en değerli 3.narenciye türlerindendir.ülkemizde en çok ege ve akdeniz kıyılarındayetişir. çok iyi bir antioksidandır. c vitamini içeren bu meyve solunuma, kabızlığa, cilde faydası vardır.
mide rahatsızlığı olanların dikkatli tüketmesi gerekir, en onemli zararı da içeriğinde ki asitten dolayı diş ve diş etlerinedir.

deneme