sivrisinek ısırığı

sivrisinek ısırığı

sivrisinek ısırığı

sivrisinek ısırığı

sivrisinek ısırığı
sivrisinek ısırığı

çareyi buldum.
çay ağacı yağı.
sürüyorsun tüm kaşıntı bitiyor.

felaket kaşınır. engel olmak için ise lavanta yağı kullanılır.

naneli diş macunu, freş bir duş jeli ve sarı renk bir çarşaf bir de klima, bu ekipmanlara sahip olunduğunda başa gelmeyecek hadise.

nasıl ve neden ?

sivrisineklerin yanlızca dişi olanları ısırır, yumurtalarını geliştirmek için kandaki proteine ihtiyaçları vardır. erkek sivrisinekler çiçek özüyle beslenir. insanları sivrisinekler için cazip hale getiren şeylerin bazıları : peynir gibi kokan ayaklar, vücut ısısının yüksekliği, derideki nem ve terdeki laktik asit oranı, nefesteki karbondioksit oranı ve 0 kan gurubu. ayrıca siyah ve kırmızı renkli kıyafetler. kaynak malum: google

onemli olan isirmadan once onlem almak aslinda. biz buyukler icin bir cok markanin eczanede sinek kovucu spreyleri olmasina karsin, bunlari bebek ve cocuklara kullanmaktan yana olmadigim icin dogal yontemleri tercih etmeye calisiyorum.
- cay agaci yagi
- lavanta yagi
kullandigim dogal yontemlerden ikisi.

davul zurna az kaldığında sivrisineğin başvurduğu son çaredir.

çocukların tabanında morluk, çocukta huysuzluk annede uykusuzluk yaratan mikrop dolu bir hadise.

vücudumda sırayla konup uçtuğu yerleri takip edebildiğim ısırıklar dizisi. lavanta ya da fesleğen yağını suyla karıştırıp fıslatınca bir süre yaklaşmıyorlar.

yaz ayının kabusu. ısırığı bir yana o sesi varya en derin uykudan uyandıran!

bir sinek türünün ısırması sonucu oluşan yara. sonucuysa felaket kaşınır. ne hikmetse çocukların hep yanaklarında ve kulaklarında olur.

eğer ısıran anofel ise sıtmanın bulaşma ihtimali çok fazladır.
sıtma olmasanız bile sivrisineğin ısırığı şakaya gelmez. etraftaki su birikintisi veya pisliklerin olduğu yerlerden beslendiği için ısırığındaki zehir de bu yerlerin kalıntılılarını izlerini taşır.
onun için doktor eğer terleme, mide bulantısı vs gibi semptomlara rastlarsa bölgesel hastalıklara da bakmalıdır.

sivri sineğin gıcıklık seviyesini hissettiren olay. kimisi ısırdımı sarı sarı olur günlerce kaşınır. kimisi az kaşınır. sivri sineğin kişiliği ile mi ilgili yoksa tükettiği besinlerle ilgili mi bilemedim.

deneme