bulaşık yıkamak

bulaşık yıkamak

bulaşık yıkamak

bulaşık yıkamak

bulaşık yıkamak
bulaşık yıkamak

suyla oynamaya izin verdiği için en sevdiğim ev işlerindendir.
küçük bir mutfağınız varsa, hızla bulaşık biriktirme alışkanlıklarına sahipseniz ya da açık mutfaklı bir evde yaşıyorsanız, tatlı belanız olur, çıkar.
elde yıkamak güzeldir ama uzmanlar fazlaca su harcadığımızı ve asla bulaşık makinesi kadar temiz yıkayamayacağımızı iddia edince, bulaşıkları makineye teslim ettim. ara sıra kaçamak yapıp, hasret gideriyoruz. sayın uzmanlar, bir de cam silme makinesi alabilir miyim lütfen? acil olsun. hiç sevmiyorum da!

karışık bir ortam veya durumdan kaçmak için en ideal eylemdir benim işin bulaşık yıkamak! diğer zamanlarda mümkünse almayayım.

yapmayı sevdiğim tek ev işidir.

tabakları iç içe doldurmak yerine teker teker götürdüğünüzde altlarını sabunlamak zorunda kalmadığınız için yarı yarıya kolaylaşan eylem.

restoran ve cafe çalışanlarının hayatlarının en önemli bölümlerinden biri. evde mi ? asla...

bulaşıkları lavabonun içerisinde biriktirmek diye birşey var. bilimsel olarak mikropların üredikleri yerde diyebiliriz. hemen yıkayın lütfen.

o kadar sinirlisin ki hıncını alamıyorsun. sinirini çıkaracak tek birşey bile yok tam da o anda içerden bir ses gelir "bulaşıkları yıkaaaaa" en iyisi bulaşıkları yıka su seni rahatlatsın!

cok sukur benim yerime makinanin yaptigi ev kadininin en sevmedigi islerden biri.

2 yaşındaki kızımın beni izleyerek öğrendiği ev işi. geçen gün baktım ki oyuncak fincanlarını ters çevirmiş sıralamış. kızım napıyorsun dedim. bulaşık yıkadım anne dedi. nasıl yaptın kızım diye sordum. köpüüplee, su koy durula tüm mesele bu.

bütün ergenliğini elde bulaşık yıkayarak geçiren kaç kadınız acaba:) günde en az 3 posta; misafir gelindiğinde, misafir gidildiğinde hele ki misafir gidilen evin kızı yoksa hepten bütün bulaşığın sana kaldığı gerçeğiyle ergenlik geçirmek.

kendi içinde oluşturduğum sistem sayesinde en sevdiğim temizlik ritüellerinden biri. önce çöplerden arındırılır, makina yoksa hepsi sudan geçirilerek bir tarafa yığılır, ardından hepsi köpüklü suyla yıkanır ovalanır ve ardından bir bulaşık selesi veya kuru havlu üzerine özenle yerleştirilir. resmen rahatladım.

bulaşık yıkamak sadece bulaşık yıkamak değildir. bulaşıklar yıkanır durulanır. tezgah toplanır, silinir. lavabo deterjanlanır. sünger ve sarı bez yıkanır. bez lavabonun önüne serilerek zafer duruşuna geçirilir.

bitirdikten sonra " mis gibi oldu " demek.

deneme