@pelinslifestyle

Moderatör

Durum: 32 - 32 - 0 - 0 - 27.06.2019 08:06

Puan: 72 -

3 hafta önce kayıt oldu. 2.Nesil Yazar Moderatör.

İstanbul Üniversitesi Tasarım ve Basım-Yayımcılık mezunu. e-bebek Blogger Akademi annelerinden www.pelinslifestyle.com bloğunun kurucusu. Biri prematüre iki çocuklu bir anne; evlat, eş olma çabasında Mutlu Bir Pelin :) Paylaşımlarımı kaçırmamanız için beni diğer platformlardan da takip etmenizi isteyebilirim. Hatta istedim sanırım:) Hemcinslerime sevgilerimle...
  • /
  • 2

adı maçka oldu

(bkz:türk hava yolları) 'nın twitter üzerinden b787-9 nolu uçağımızın adı ne olsun diyerek açtığı ankette
perge, assos, göbeklitepe , zeugma oylanması istenmişti.
halkımızın duyarlı davranışı ile açılan (bkz:adı eren olsun ) hashtagi türk hava yoları tarafından şu şekilde onaylandı.
"yeni uçağımıza kahraman eren'imizin memleketi "maçka" adını verdik. ilk uçuşumuz da trabzon'a. ailesiyle birlikte hep beraber eren'i ziyaret edeceğiz."

dyson

türkiye şartlarınında aşırı pahalı diyebileceğimiz elektrik süpürgesi denince akla ilk gelen markalardan. şimdi akıllı temizlik devri diyerek harika bir teknoloji sunuyor. evi süpürürken kalan şarj süresini, filtre temizliği hatırlatıcısı, tıkanmayı bildiren hatta tıkanmayı nasıl gidereceğimizi gösteren harika akıllı süpürgeden her eve lazım.

twitter

140 karakter kullanarak kendini anlatmaya çalıştığın ama ne kadar kısıtlama da olsa vazgeçilemeyen sosyal medya hesaplarından biri.

türk hava yolları

dünyanın bir çok ülkesine uçan yurdum hava yollarının ilki

adı eren olsun

bin bir yoklukla alın teriyle edinilen erzakın teröristler tarafından çalınması yetmiyormuş gibi evin küçük oğlu eren bülbül'ün şehit edilmesinin tekrar yad edildiği günleri acı ile yaşıyoruz.

(bkz:türk hava yolları ) (bkz:twitter) üzerinden yeni uçağımız b787-9'un adı ne olsun anketi başlattı. ve ankette
perge- 8
assos - 19
göbeklitepe - 52
zeugma - 21 oy oranı almış görünüyor.

bir çok twitter kullanıcısı tarafından =adıerenolsun hashtagine destek var. bakalım sonuç ne olacak.

oto koltuğu

oto koltuğunun kullanılmaması veya hatalı kullanımı çocuğunuzun hayatını tehlikeye atabilir. çocukların ve bebeklerin boyları ve iskelet yapıları henüz tam olarak gelişmemiştir. bu nedenle emniyet kemerleri çocuk koltukları gibi yeterli ve tam anlamıyla bir koruma sağlayamazlar. çocuk koltukları gerekli korumayı sağlayacak ekstra yapılarla tasarlanmıştır.

( https://www.pelinslifestyle.com/post/oto-koltu%c4%9fu-i-le-i-lgili-bilinmesi-gerekenler )

cep telefonu

biz buralara a1018 lerle geldik :)

organize işler sazan sarmalı

uzun zaman sonra iki çocuğu babaannelerine bırakıp karı-koca sinemaya gidişimizin ardından filmin netflix e düşmesi. teşekkürler yılmaz erdoğan :)

boza

lohusa annenin boza yemesi için vefa bozacısına götürülmesi annenin sütünü arttırır :))

lokum

osmanlıdan bu yana üretimi ve tüketimi devam eden bir " türk lezzeti" dir. osmanlı döneminde pekmez ve bal ile tatlandırılırken daha sonraları rafine şekerinin çıkmasıyla, rafine şeker havanda dövülüp eritilerek tatlandırılmış. bu zamanlarda doğala geri dönüş özümsenmeye çalışıldığı için gerçek meyve özleriyle tatlandırılarak lokum yapan yerler var.

sütlü türk kahvesi

eve misafir geldiğinde cezvenin dibindeki sütle karıştırıp çay bardağıyla verilen içecek.

tavuk suyu çorba

hasta iyileştiren anne çorbası.

türk kahvesi

küçükken annemlerin içme kara kız olursun söylenlerinden dolayı daha da kara kız olmaktan korkan bir kara kız olarak diyorum ki için kara olasınız varsa olursunuz.

filtre kahve

benim gibi bir çok insan 30 undan sonra mı alışıyor filtre kahveye diye düşünmeden edemesemde her adım başı açılan farklı konseptli kahveciler yüzünden dünkü bebeler bizim bilmediğimiz her haltı biliyor :)

80'ler

sonlarından da olsa yakalayabildiğim için çok sevdiğim dönem. 90'lar kişilerinden hazzedemiyorum nedense :)

14 şubat sevgililer günü

kalıplaşmış günleri kutlamak yerine kendi özel günlerinizi ve anılarınızı kutlayarak değerli kılın.

duman

ergenliğini konserlerine gidebilmek için fanta sarı kapak toplayan biri olarak şunu şöyleyebilirim. sevdiğim tek ayyaş grup! ya şa sın fanta gençlik festivali :)

su

poşet yasası

hepimizin daha bilinçli tüketici olması adına başlatılmış, destek verdiğim bir uygulama. daha az ambalaj daha az atık olmasına destek olmak hepimiz adına güzel birşey diye düşünürken belediyelerin geri dönüşüm poşeti dağıtıp haftanın bir günü kamyonla sokak sokak dolaşıp topladığı geri dönüşümlerin parasını nerelerde kullandığını da merak etmiyor değilim? siz ne yapıyorsunuz geri dönüşüm kamyonuna mı veriyorsunuz yoksa her gün kağıt toplayan kağıtçı adamlara mı?

kuru fasulye

istanbul'da akla ilk süleymaniye kuru fasülyecileri geliyor. kuru, pilav, turşu, ayran menüsü olarak çok uygun fiyata karnınızı doyurup tarihi mekanın havasını alabilirsiniz.
  • /
  • 2
Henüz bir favori betim yok.

Toplam betim sayısı: 32

maaş günü

bütün fatura ve ödemelerin otomatik olarak gerçekleştiği ve hesapta paranın yine kalmadığı gün.

bulaşık yıkamak

bütün ergenliğini elde bulaşık yıkayarak geçiren kaç kadınız acaba:) günde en az 3 posta; misafir gelindiğinde, misafir gidildiğinde hele ki misafir gidilen evin kızı yoksa hepten bütün bulaşığın sana kaldığı gerçeğiyle ergenlik geçirmek.

poşet yasası

hepimizin daha bilinçli tüketici olması adına başlatılmış, destek verdiğim bir uygulama. daha az ambalaj daha az atık olmasına destek olmak hepimiz adına güzel birşey diye düşünürken belediyelerin geri dönüşüm poşeti dağıtıp haftanın bir günü kamyonla sokak sokak dolaşıp topladığı geri dönüşümlerin parasını nerelerde kullandığını da merak etmiyor değilim? siz ne yapıyorsunuz geri dönüşüm kamyonuna mı veriyorsunuz yoksa her gün kağıt toplayan kağıtçı adamlara mı?