ev işleri

ev işleri

ev işleri

ev işleri

ev işleri
ev işleri

bitmeyen işler grubundadır. büyüklerin deyimiyle "arsız" dır. çamaşır, bulaşık, ütü, cam silme, süpürge, toz alma, mermer, fayans ovma, dolap içi silme ve yerleştirme, market alışverişi, banyo - mutfak hijyeni, yemek. bunlar ana başlıkları, detaya indiniz mi? ne işler açar başınıza ev işleri denen canavar! yardımcınız geliyorsa mutlu olun, yok kendim hallederim diyenlerdenseniz zor çok zor. geceyarısı mutfak dolabı silerken bulabilirsiniz kendinizi.

bekarken annem söylediğinde fazla aldırmadığım, evlenince ise olay tam anlamıyla kavradığım, bitmek bilmeyen enerji isteyen işler topluluğu. gece 1 yada 2 de duvar silebilmek.

eşler arası birincil müzakere konusu. sanki iki tık tık bir şık şık yapınca her şey olup bitiveriyor.

siz siz olun kesinlikle boş vermeyin .

kadına yapışan işler silsilesi. oysa hayat müşterekti değil mi?

genelde gece 2 den sonra gelen ani buhranlarla yapmaya kalkıştığımdır. ha bir de bitince üzerine tatlı da yaparım sabahın ilk ışıklarında..

sabah saatlerinde girişip " başlamışken şunu da sileyim, bunu da yıkayayım, buraları da en baştan yeni alınmış gibi yapayım" diyenler için gece yarısı biten çılgınlık.

çocuktan sonra ucu bucağı olmadığı ve baba tarafından yeteri kadar yardım almadığını düşünen anne kişisinin depresyon kaynağıdır.

güç bela da olsa biten ev işlerinin ardından salonun halısının ucunda ev terliğini bırakmanın istemsizce gerçekleştiği an "en mutlu kadın" mottosunun yaşandığı an bence .

hiç bitmeyen işler. hele birde evde çocuk var ise asla bitmeyen işlerdendir.

hiç bitmeyen işler topluluğu. özellikle çocuklu evlerde. evi toplarsın kahve yapayım dinlerim diye düşünürsün mutfağa giderken oturma odasına baktığında gördüğün dağınıklıktır. en başa dönersin.

pırıl pırıl bir ev boşa harcanmış bir hayatın göstergesidir.(bkz:bırakınevibokgötürsün)

anneniz varsa ve çalışıyorsanız bayramdan bayrama ya da özel günlerde nasiplendiğiniz. dışında haşır neşir olmadığınız işler topluluğu.
bitmiyor biliyorum.

kadınların yükümlülük listesinde olması ise ayrı bir tartışma konusu.

arsızdır. yap yap gene de yüzüne gülümser ve seni bir kara delik gibi içine çeker. fazla kaptırmayıverin çünkü sonu yok ve sağlık hepsinden önemli.

deneme