köfteci yusuf

köfteci yusuf

köfteci yusuf

köfteci yusuf

köfteci yusuf
köfteci yusuf

türkiye'nin en büyük köftecisi. köfteleri soyadan imal edilmiş güzel kokulu bir yer.
söylediklerine göre 1000 inek kesiliyormuş yetiştirmek için.
1000 hayvan yılda 365.000 hayvan eder. doğım vs eklendiğinde 500.000 adet stok hayvan gerekir.

neyse.
bir de genelde az iş yapan avm'leri gözüne kestirip köfte avm haline getiriyorlar. (bkz:novada alış veriş merkezi)

13 şube ile en çok bursa ilinde faaliyet gösteren, bir anlamda yol lokantasıdır. şehirler arası yol güzergahlarına yakın konumdadır şubeleri. bursa yalova yolundaki şubesi aynı anda 1400 kişiye hizmet verebilecek kapasitededir. içeri girdiğinizde " oha bu kalabalıkta kaç saat bekleriz acaba yemeği " dersiniz ama dakikalar içinde yemeğiniz servis edilir. arı gibi koşuşturan onlarca personel ve çatal bıçak sesleri arasında yemeği ne ara yutup bitirdiğinizi bile anlamazsınız. ramazanda yalova yolu şubesinin önünde on metrelerce kuyruk olup sıra bekler insanlar. bu anlamda gayet mantıklı bir tercih, misal ramazanda tüm sülaleyi yemeğe almak gibi mecburiyetlerin varsa, her hafta gurup gurup uğraşmaktansa tek seferde hepsini köfteci yusuf'a götür. zamandan, enerjiden, paradan tasarruf sağlaman garanti böylece. sonuç olarak bir gurme değilseniz yemeklerini lezzetli de bulursunuz. bir de 20 km mesafeye tek kişilik tatlı siparişinizi bile getiriyorlar, en sevdiğim yanı bu.

tatil rotamızi köfteci yusuf güzergahına göre belirlediğimiz doğrudur.
şimdi evimizin dibine açıldı. ciro hesabı yapmaktan sıyırmak üzereyiz

köfteleri evde pişirecekseniz ikiye bölüp yüksekliğini azaltmanız ya da çok kısık ateşte uzun bir süre pişirmeniz tavsiye edilir. bu şekilde yapmazsanız içi muhakkak çiğ kalıyor.
malum bir köftede iki köfte harcı var.

et ve soya içeren leziz köfte. soya oranından bahsetmek bile istemiyorum. bu kadar et bu kadar fiyata olmaz. daha pahalı olmalı.

yan taraftaki kasaptaki et aynen şöyle diyor" bunlar köfteyse biz neyiz?

masaya oturmanizdan daha hızlı ıvır zıvır yiyeceklerin geldiği lokanta.
lakin bu tip ucuzcu lokantalar, türkiye'de restoran algısını bir daha duzeltilemeyecek şekilde bozmuştur.
önce lokanta ve restoran ayrımını bilmek lazımdır temelde.
lokantada maksimum yemek yeme sureniz 45 dakikadir ve bu işletmelerin anlayışı ne kadar çok masa sirkulasyonu, o kadar çok paradir.
restoran da ise yemek yeme süreniz aldığınız içki ile dogru orantılıdır ki minimum iki saatten başlar oturma süresi.
lakin orta alt düzey olan yani haftada bir dışarıda yemek yemeyi köfteci yusuf'tan ibaret sayan halk diğer tip restorana gittigi zaman masanın dolu olmasini yani ikramin bol olmasını bekler. bu ikram az ve ödeyeceği para bununla ters orantılı ise miziklanmaya başlar.
öyle tuhaf şeylere mızmızlanır ki o an anlarsınız restoran müşterisi olmadığını.
günümüz ekonomik koşullarda ne yazik ki bir çok restoran ayakta kalmak adına lokantaya dönüşmek üzere.
gelen müşterinin nazi, tuzu veya kaprisi uğruna bir kaç saçma sapan ikram bile bu tip lokanta müşterisini çalmak için yapılan uygulama olmaya başladı.
sosyo ekonomik şartlar ne yazik ki öyle halde ki segment yükseleceğine giderek düşüyor hal boyle olunca.

geldiği bürün avm'leri adı ne olursa olsun "köfte avm" olarak değiştirir.

yol üstü köftecisidir. başka hiçbir yerde görmediğim kadar hızlı servis yapılır. bence ürünler yeterince lezzetli değildir ama hızlıdır, diğerlerine kıyasla daha ucuzdur diye ses çıkarmıyorum.
salata ikramdır. ekmek kadayıfına ise bayılırım gerçekten kesinlikle deneyin.

soyalı köfte uzmanı zincir marka. yine de yoklukta gideri var.

üniversite yıllarımda özellikle sipariş verdiğimiz öğrenci olduğumuzu öğrenince fazladan yemek ekleyen öğrenci dostu kurum. köftelerinin tadı efsane ve ezmeleri de lezzet ötesi.

ilk çıktığında bursa’da köfte piyasasını sarsan, halkı köfte ile buluşturan efsane köfteci. yusuf aktaş’ı bir ara mafya ayağından (köfte mafyası) vurdu şeklinde söylentiler de çıkmıştır.

bir bursalı olarak gurur duyduğum bir markadır.

servisi hızlı, lezzetli köfteleri olan, masayı salatalarla donatan, gördüğümde tok da olsam yemek istediğim mekan.

fiyatları saçma soya oranı fazla. sadece meze ve ekmek veren kötü lokanta. kıyma'nın kilosu 52 lira. 200 gr köfte'yi 16'liradan yani sucukla yanı fiyata veremezsin. sahibi iznikliydi bir ara satılmadıysa.
not : ben lokantacıyım.

2015'ten beri ugramadigimiz yerel restorant olayını fast food akımına çeviren mekan.
icine ne koysan onu hissettirmeyecek baharat karisimlari ile köfte en kolay hile yapılabilecek et ürünüdür. bu isik hiziyla çalışip herkesi kendine hayran bırakan meshur mekanda sucuğunun içinden kıkırdaklar çıkan biri olarak koftesinden de şüphelendiğimi söylemeliyim.

bursa menşeli köfteci zinciri.

bursa'nın yerlisi bir arkadaşımın anlattığına göre;

şirketin şu anki sahibi seneler önce, ilk sahibinden şirketi yanıpmıyorsam 4 milyon tl karşılığında satın almak istemiş. o zamanki sahibi şirketi satmaya yanaşmayınca adamı bacağından vurup zorla almışlar elinden, yine yanılmıyorsan 4 milyon türk lirası karşılığıda. bu bilginin doğruluğu konusunda kesin bilgim yok ve ayrıntısını bilmiyorum. öyle laf arasında geçmişti.

esnaf lokantası.
çünkü içeri girersiniz, yemeğinizi sipariş edersiniz ve yiyip çıkarsınız. konsept budur. restorandaki gibi keyif yapamazsınız. ne zaman kalkacağınız beklenir. evet kimse söylemez belki ama hissedersiniz.
boğa burcuyum. yemeğimi nasıl yediğim, en az yemeğin lezzeti kadar önemli.

çatal bıçak seslerinden bir türlü köftesinin lezzetini hissedemediğim köfteci. belki de hissedebileceğim bir lezzet olmayabilir.
uzun yol üzeri idare eder bir yemek alternatifi.

et yemek isterseniz uğramamanız gereken köfteci.

bursa’da öğrencilik yapmış arkadaşımın istanbul’a açılan şubesine gitmek için ısrar etmesiyle tanıştığım zincir...

deneme